Registrace ne eBay a PayPal

 

Platební karta

Než začnete nakupovat, tak je dobré si rozmyslet čím budete platit. Při nakupování na eBay radši rovnou zapomeňte na dobírku, v ČR je tahle možnost velice oblíbená, ale například v USA ji ani nenajdete. Budete tedy potřebovat platební kartu s možností platby na internetu.

 

Účet na PayPal

Ve většině aukcí na eBay se platí prostřednictvím služby PayPal. Bez PayPal se tedy s největsí pravděpodobností neobejdete.

Nejprve běžte na stránku www.paypal.com a klikněte na odkaz Sign up

http://www.ebayaukce.cz/images/obrazky/paypal1.jpg

 

Vyberte si jazyk, zvolte Personal Account. (založíte běžný osobní účet na PayPal), existují i nadstandardní (placené) účty Premier a Business, které při běžném nakupování na eBay nevyužijete.

http://www.ebayaukce.cz/images/obrazky/paypal1.jpg

První kroky registrace - výběr regionu a typu účtu, vyberte základní osobní účet (Personal Acount)

V dalším kroku vyplňte formulář. Na jeho konci najdete velmi dlouhý text podmínek služby.. Pokud souhlasíte, potvrďte a pokračujte dále.

 http://www.ebayaukce.cz/images/obrazky/paypal1.jpg

 

Pro potvrzení e-mailové adresy se přihlašte na e-mailu a klůikněte zprávu od PayPalu. poté klikněte na odkaz uvedený ve zprávě. Tam po vás budou chtít vaše heslo, které jste si předtím zvolili a můžete si vybrat i kontrolní otázky pro případ ztráty hesla atd. Ověření e-mailu můžete přeskočit klikem na Continue.

 

PayPal nabízí bezpečné uložení peněz pro platby do zahraničí. Prodejce vám může poslat zboží ještě dříve, než bude mít od vás peníze na účtu, a vy nemusíte dávat citlivé údaje o platební kartě neznámým prodejcům. Aby mohl PayPal ručit prodejcům, že má přístup k vašemu účtu, musí prověřit správnost zadaných údajů, tím že strhne z vašeho bankovního účtu částku 1,5 Eur. Říká se tomu verifikace karty na úvodní stránce PayPalu klikněte na To do list a odkazu v něm Link and confirm my debit or credit car. Poté budete muset počkat na až se transakce objeví ve vašem výpisu. Kdo nemá internetové bankovnictví, ten bude muset čekat až na papírový výpis. Ve výpisu pak uvidíte zapsanou transakci a u ní čtyřmístný číselný kód, který zadáte do formuláře do políčka PayPal code. Ověřovací částka 1,5 Eur vám přijde na PayPal účet a při první platbě nějakého zboží bude použita.

 

Registrace na eBay

Chceme nakupovat na největším internetovém tržišti, tak hurá tam – www.ebay.com. Následuje nezbytná registrace:

Klikněte na odkaz Register vlevo nahoře

http://www.ebayaukce.cz/images/obrazky/paypal1.jpg 
 

Vyplňte formulář – pozor při vyplňování e-mailu, musíte obě políčka vyplnit stejně, a to ručně (do potvrzovacího nelze text zkopírovat).

http://www.ebayaukce.cz/images/obrazky/paypal1.jpg 

Na emailovou adresu vám pak bude doručen e-mail, v jehož těle najdete odkaz. Klikněte na něj a máte aktivovaný účet na eBay.

 

Pod heslem si ještě zvolíme tajnou otázku a vyplníme k ní odpověď. Touto otázkou si eBay ověřuje Vaši identitu v případě, že zapomenete heslo. Zde je překlad celého výběru:

Pick a suggested question = Vyberte si jednu z otázek
What street did you grow up on = V jaké ulici jste vyrůstali?
What is your mother's maiden name = Jak se jmenovala Vaše matka za svobodna?
What is the name of your first school = Jak se jmenovala Vaše první škola?
What is your pet's name = Jak se jmenuje Vaše zviřátko?
What is your father's middle name = Jaké je prostřední jméno Vašeho otce?
What is your school mascot = Co je Váš školní maskot?

 

Teď se již můžete přihlásit na eBay se svými přihlašovacími údaji.

Po přihlášení můžete již na eBay začít nakupovat, stačí si jen vybrat zboží o které máte zájem. Jakmile se vám některá z položek zalíbí, zkontrolujte si kartu výrobku, cenu  a položku Shipping costs, což jsou náklady na poštovné. Zkontrolujte i položku Ships to, která poukazuje, do kterých zemí prodejce zboží zasílá. Dostatečnou pozornost věnujte i hodnocení prodejce vpravo nahoře, je tam uvedeno kolik zboží již prodal a pod tím Feedback, vyjádření spokojenosti od zákazníků.

 

 

 

 

Online internetové aukce

  eBay online aukce

Portál eBay nabízí prověřený systém online aukcí a obchodování na internetu. Přivydělejte si díky eBay nějaké peníze, nebo jen levně nakupujte...

Partneři

Chcete začít včelařit? Přinášíme kompletní sortiment včelařských potřeb.

Včelaření a včelařství to vše na včelařské potřeby pro nejn včelaře. Přinášíme vám informace o včelaření. Včelařské potřeby a včelařská prodejna pro začínající včelaře, včelí farmy a profesionální včelaře. Chcete začít a nevíte Jak začít včelařit. Máme pro vás informace o včelaření pro včelaře začátečníky. Rady tipy a návody přímo od včelařů. Včelařská inzerce s bazarem včelařských potřeb a inzercí zdarma nejen na včelí produkty. Levné včelařské potřeby, pro začínající i zkušené včelaře. Ekologická drogerie a kosmetika Dedra, která zároveň nabízí možnost přivýdělku z domova. Ekologická drogerie a kosmetika od Eurony přímo od výrobce. Web hry a online internetové gamesy Online flash hry zdarma. Plyšové hračky pro každého, nejen pro děti.

Půjdete brzo do důchodu? Neváhejte a nechte si spočítat výši penze díky důchodová kalkulačka. Aktuální zpravodajské informace na portále Nova Tn.cz. Nechcete již v Praze zabloudit, pak neváhejte běžte na mapa Prahy, kde je i praktický seznam ulic. Prodávejte, nakupujte nebo vyměňujte hudební nástroje díky hudební bazar, inzerci pro každého.

Nabídka nejvýhodnějšího cestovního pojištění s garancí. Cestovatelský portál turistikon.cz pravidelně informuje o zajímavých možnostech dovolených ve většině zemí světa. Čeští turisté nejraději navštěvují  Chorvatsko nebo Itálii, proto se těmto zemím věnujeme nejvíce. Mezi turisty je dnes také oblíbené Německo a to nejenom v zimě. O tom, že mezi oblíbené letní dovolené patří také Turecko svědčí zvětšující se zájem všech turistů. Ke krásné dovolené je také potřeba znát předpověď počasí. Srovnání a recenze aerolinek, díky čemuž se dozvíte, s jakou leteckou společností se cestuje nejpříjemněji.

(c) EbayAukce.cz Edited by J.Jansa & O.Hanyš, powered by Joomla! and designed by 123WebDesign